Zakopane się zmienia, a wraz z samym miastem zmienia się profil turystów odwiedzających stolicę polskich gór. Komfort i odrobina luksusu za rozsądną cenę to teraz nie ekstrawagancja, a świadomy, przemyślany wybór tysięcy Polaków. Prawdziwym hitem ostatnich lat stają się apartamenty na wynajem, które w Zakopanem przebijają popularnością tradycyjną ofertę hotelową czy pensjonaty.

Apartamenty Zakopane – dlaczego warto?

To pytanie, na które łatwo znaleźć odpowiedź. Większość apartamentów rozlokowana jest w atrakcyjnych lokalizacjach: albo blisko wejść na szlaki turystyczne, albo w centrum Zakopanego, tak aby można było łatwo korzystać z uroków Krupówek. Apartamenty to także wygoda. W ofercie znajdują się m.in. pokoje z jacuzzi, małe spa, czy wypożyczalnie sprzętu górskiego. Gospodarze apartamentów łączą w sobie natomiast umiejętności szefów kuchni, historyków, przewodników, dekoratorów czy ogrodników. W ten sposób są w stanie zadowolić każdego gościa.

Jaki apartament wybrać?

Oferta jest ogromna, bo sięga już kilkuset obiektów w samym Zakopanem. Co do zasady, apartament to rodzaj noclegu, gdzie dostaje się do dyspozycji udostępnione przez właściciela apartamenty zakopane i można liczyć na różnorodne konfiguracje pokoi i specyficzne udogodnienia. Sugerujemy podjęcie decyzji w oparciu o charakter wyjazdu. Jeśli myślimy o górskich wędrówkach i aktywnościach fizycznych idealnie sprawdzą się apartamenty położone w pobliżu wejść na szlaki turystyczne. Jeśli jednak naszym celem jest odpoczynek i korzystanie np. ze specjałów góralskiej gastronomii, najprostszym rozwiązaniem będzie lokal w centrum Zakopanego.

Czym różni się apartament od hotelu?

Zdecydowana większość pokoi hotelowych to kawalerki podobne do siebie jak dwie krople wody. Apartamenty zostały dopieszczone przez właściciele i mają wiele cech indywidualnych: styl architektoniczny, wystrój pokoju czy szeroką gamę oferowanych udogodnień. Ich design jest zróżnicowany – od eleganckich do rustykalnych. Najwięcej jest apartamentów w typowo podhalańskim stylu.

Co zobaczyć w Zakopanem?

Wybór noclegu w Zakopanem daje spore możliwości na solidne zwiedzenie tego miasta. Przede wszystkim warto zajrzeć do Muzeum Podhalańskiego i sprawdzić co słychać na wiecznie zatłoczonych Krupówkach. Dla amatorów górskich wędrówek czekają znakomite trasy trekkingowe. Szczególnie warto polecić szlaki na Czerwone Wierchy czy w rejon Szpiglasowej Przełęczy. Dla tych, którym wystarczy mały spacer, można polecić wycieczki w tatrzańskie doliny: na Polanę Chochołowską, do Doliny Kościeliskiej czy do mniej popularnej, a równie pięknej Doliny Jaworzynki.