Udając się do zimowej stolicy Polski, warto zawczasu przeanalizować bazę noclegową, tak aby nie zostać z niczym. Zakopane jest bowiem bardzo oblegane przez turystów – zarówno w trakcie sezonu, jak i poza nim. Na szczęście oferta noclegowa w tym mieście jest bardzo szeroka. I nie ma co się temu dziwić, w końcu Tatry to jedno z najlepszych miejsc na odpoczynek. Gdy więc będziemy podejmować decyzję odnośnie konkretnego hotelu lub noclegowni, koniecznie musimy sprawdzić, gdzie możemy liczyć na najlepsze warunki.

Zakopane: apartament w centrum czy na obrzeżach?

Jest to pierwsza decyzja, jaką należy podjąć, zanim zajmiemy się „przekopywaniem” Internetu. Oczywiście oba warianty mają swoje wady i zalety.

Decydując się na wypoczynek blisko centrum miasta, skorzystamy z bliskości wielu istotnych atrakcji. Wystarczy więc wyjść na spacer, by trafić na Krupówki lub do Muzeum Tatrzańskiego. Jest to ogromna zaleta, którą warto wziąć pod uwagę. Oczywiście musimy liczyć się również z oczywistym nagromadzeniem ludzi w centrum Zakopanego. O same miejsca hotelowe może być trudno, dlatego poszukiwania warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jeśli więc zależy nam ciszy i spokoju, powinniśmy decydować się na apartamenty znajdujące się na obrzeżach. Najbardziej polecane są drewniane wille mieszczące się na zboczu Gubałówki. Zagwarantujemy sobie tym samym mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków.

Apartamenty w Zakopanem z duszą

Jeżeli chcemy w sposób pełny poznać klimat i specyfikę tego miejsca, warto decydować się na nocleg w miejscach utrzymanych w regionalnym stylu. Bardzo często gwarantują one także dostęp do lokalnych potraw, dzięki którym odkryjemy prawdziwą magię Zakopanego.

Takich miejsc jest mnóstwo, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z ich znalezieniem. Tak jak już jednak wspominaliśmy, poszukiwania warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, tak abyśmy nie musieli martwić się o dostępność wolnych miejsc. Następnie pozostaje nam jedynie wyczekiwać dnia wyjazdu.