Wypoczynek pod Tatrami stanowi jedną z najatrakcyjniejszych form spędzania wolnego czasu. Wybrać warto się przede wszystkim do Zakopanego, gdzie czeka na nas prawdziwa masa atrakcji, dzięki którym z pewnością nie będziemy się nudzić. Na wstępie należy wspomnieć przede wszystkim o niepowtarzalnej atmosferze, która związana jest z tym miejscem. Świeże powietrze, wspaniali ludzie, zapierające dech w piersiach okoliczności przyrody – czy można chcieć czegoś więcej? Zwłaszcza że Zakopane oferuje wiele atrakcji, pozwalających odpowiednio zaplanować weekend w tym miejscu.

Apartamenty na zboczach Gubałówki

Wynajęcie jednej z drewnianych wilii zagwarantuje nam wspaniałe widoki od samego rana. Poza niesamowitą okolicą, zyskujemy również bardzo wygodne, luksusowe wnętrze. Po szybkim śniadaniu na świeżym powietrzu, warto udać się na Gubałówkę, by cieszyć oko kolejnymi widokami.

Na szczyt wjedziemy kolejką bez większego trudu. Na górze możemy natomiast obserwować panoramę Zakopanego, a także otaczające miasto Tatry. Będą to niezapomniane chwile.

Kolejny cel: Krupówki

Każdy turysta ma wręcz obowiązek, aby udać się na ten deptak. Stamtąd trafimy nie tylko do wielu sklepów, ale również na Dworzec Tatrzański czy chociażby do Muzeum Tatrzańskiego, w którym będziemy mieli okazję jeszcze lepiej poznać urok tego miejsca.

Wielka Krokiew

Miejsce magiczne dla każdego pasjonata skoków narciarskich. To na tej skoczni wychowywali się nasi mistrzowie, dlatego warto poświęcić chwilę, aby ją zwiedzić. Jeśli udajemy się do Zakopanego latem, możemy wspiąć się na górę skoczni i poczuć się jak skoczek.

Najlepsze jedzenie

Odwiedziny z Podhalem koniecznie musza mieć również aspekt kulinarny. Powinniśmy odwiedzić co najmniej jedną góralską karczmę, by poczuć ten specyficzny klimat i spróbować fantastyczne potrawy. Apartament w Zakopanem również często oferuję kuchnię regionalną, dzięki czemu będziemy w stanie w sposób pełny przeżyć naszą wizytę w tym magicznym miejscu.